לא שוכחים את קורצ'אק

ב-19-22 במאי יתקיים בג'נבה סמינר מורשת קורצ'אק השמיני, בהשתתפות נציגי אגודות קורצ'אק ברחבי העולם ונציגים מוועדת האו"ם לזכויות הילד. השנה יעסוק הסמינר בנושא: ילדים מהגרים.
נוכח מספרם הגדל והולך של מהגרים ופליטים ברחבי העולם ובישראל בחרנו להפנות זרקור לילדים הפליטים והמהגרים, אלה שעוד אינם עומדים ברשות ועל המבוגרים מוטל לדאוג לצרכיהם ולרווחתם, באשר הם ילדים.

ספר הילדים 'מולו וצגאי' אותו כתבה תמר ורטה-זהבי, ערכה רונית רוזנטל ואיירה סילביה כביב, מבוסס על סיפוריהם של ארבעה פליטים מאפריקה אשר נפגשו עם המחברות וסיפרו להן על מסעם המפרך. הספר מגולל את מסעם של התאומים בני העשר, מולו וצגאי, שאימם שלחה אותם מכפרם כשזה הועלה באש. "החרדה והאומץ של הילדים הפליטים, הגעגועים להוריהם והתמיכה ההדדית, הרצון לזכור והצורך לשכוח ולהסתגל - כל אלה מעוררים בקוראים הצעירים תחושות של אמפתיה והזדהות, אלה עשויות להוליד סקרנות, ואולי גם פתיחות, לקראת התבוננות חדשה בפליטים בארץ בעיניים הומניסטיות מוסריות" כותבת  נירה לוין באתר דף


העבודה על הספר נעשתה בהתנדבות, וכל הרווחים ממנו יוקדשו לצורכי מבקשי המקלט, ובקדימות ראשונה להקמת פעוטון לילדים סודנים ואריתראים בירושלים.

להלן קישורים לכתבות אודות הספר.
לחיצה על כל קישור - תוביל אליו:
כתבה בעיתון "הארץ" 
כתבה ב Ynet
ביקורת ב"נוריתה"
כתבה מצולמת מחדשות ערוץ 2

ניתן להזמין את הספר ישירות אצל המחברת, בדוא"ל:
tamar.verete@gmail.com

 הגיבו בפייסבוק